Haber

Vakıf Katılım’dan 5 milyar TL’lik sermaye artırımı

Vakıf İştirak Yönetim Kurulu, 21 Şubat 2023 tarihli kararı ile kurumun 9 milyar 635 milyon TL olan ödenmiş sermaye bedelinin yüzde 5 oranında artırılarak toplamda 14 milyar 635 milyon TL’ye çıkarılmasını onayladı. milyar TL. ???????

Vakıf Katılım’dan yapılan açıklamaya göre, iştirak finans sektörünün değerli oyuncularından Vakıf Katılım, ödenmiş sermayesini 5 milyar TL, toplam ödenmiş sermayesini ise 14 milyar 635 milyon TL’ye çıkardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf Katılım Genel Müdürü Osman Çelik, “Katılım finansı sektöründe referans kuruluş olma vizyonuyla çıktığımız yolculuğumuzda önemli aşamaları adım adım geride bırakarak devam ediyoruz. İstikrarlı büyümemiz Yönetim kurulumuzun aldığı kararla ödenmiş sermayemizi 5 milyar TL artırarak 14 milyar 635 milyon TL’ye çıkardık. geçtiğimiz yıl ödenmiş sermaye bazında iştirak finans branşında birinci, bankacılık branşında ikinci sıraya yükseldik.” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta aktif büyüklüğünde 200 milyar TL sınırını aştıklarını kaydeden Çelik, şunları kaydetti:

“26 Şubat’ta 7. yılımızı tamamlamış olacağız. Bankacılık sektörü için erken sayılabilecek bir sürede bu psikolojik sınırı aşmak bizim için önemli bir başarı. Güçlü sermaye yapımız ve güçlü aktif kalitemizle çok önümüzdeki yıllarda sadece katılım finans sektöründe değil bankacılık sektöründe de önemli bir rol üstlenen bir aktör olma hedefine her geçen gün daha da yaklaşıyoruz.Vakıf Katılım her zaman Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi doğrultusunda çalışıyor. kuruluş misyonu ile bugüne kadar olduğu gibi içinde bulunduğumuz bu hüzünlü günleri bir an önce geride bırakmak için çalışmaya devam edeceğiz.Güçlü sermaye yapımız ile ülkemizin kalkınması için çalışmaya devam edeceğiz. sütun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu