Yaşam

Türkiye’de çekilecekti: Henry Cavill’in yeni filminin çekimleri ertelendi mi?

Ünlü senarist Guy Ritchie’nin yeni filmi ‘The Ministry of Ungentlemanly Warfare’ için hazırlıklar sürüyor. Başrollerini Henry Cavill ve Jason Statham’ın paylaştığı yeni sinemanın bazı sahneleri Türkiye’de çekilecekti. Büyük depremin ardından filmin çekimlerinin ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu oldu. Peki Henry Cavill’in yeni filminin çekimleri ertelendi mi? Yoksa Henry Cavill Türkiye’ye mi geliyor? Detaylar burada…

The Gentleman, Sherlock Holmes, King Arthur: Legend of the Sword, Aladdin gibi birçok filmin yapımcılığını üstlenen senarist ve yönetmen Guy Ritchie, yeni filmi için çalışmalarına devam ediyor.

Ritchie, Centilmenlik Dışı Savaşlar Bakanlığı adlı filminin bir bölümünü Türkiye’de çekmeye karar vermişti.

2021 yılında ‘Talih Operasyonu’ filminin çekimlerinin çoğunu Antalya’da yapan ünlü yönetmen, gözünü yine aynı yere dikti.

Filmde Jason Statham rol aldı. Ünlü oyuncunun Türkiye’ye gelmesi büyük bir heyecan uyandırdı.

Superman, Enola Holmes ve The Witcher gibi yapımlardan tanıdığımız güzel oyuncu Henry Cavill’in başrolünü üstleneceği filmin çekimleri de Antalya’da yapılacaktı.

Henry Cavill’in yanı sıra Eiza González ve Henry Golding’in de rol aldığı filmin çekimlerine 13 Şubat’ta başlanması bekleniyordu. Ancak Türkiye’yi derinden etkileyen Kahramanmaraş depremi bu planların önüne geçti.

Bu durumun ardından sinemaseverler Guy Ritchie’nin Antalya çekimlerini iptal edip etmediğini merak etti.

Peki Henry Cavill’in Türkiye’de çekilecek filmi ertelendi mi yoksa iptal mi edildi?

Habertürk’ten Mehmet Çalışkan’ın haberine göre; ünlü yönetmen Guy Ritchie, Antalya’daki çekimleri iptal etmedi. Çekim programında rastgele bir değişiklik olmazken, ön hazırlık ekibinin Antalya’ya gittiği bildirildi. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra çekim ekibi ve oyuncular Türkiye’ye gelerek sete gidecek.

Edinilen bilgiye göre Türkiye’deki çekimlerin ertelenme nedeni deprem değil, ABD’de gerçekleşen çekimlerin uzamasıydı. Yani Henry Cavill yakında Türkiye’ye gelecek.

Damien Lewis’in aynı adlı romanından uyarlanan film, Nazilere karşı savaşmak için kurulan özel bir askeri birliğin başından geçenleri konu alıyor.

Peki ‘Henry Cavill Türkiye’nin neresinden gelecek?’ Çekimler derseniz EXPO botanik parkında ve Antalya’nın birçok farklı noktasında yapılacak.

Filmde ayrıca Alan Ritchson, Cary Elwes, Alex Pettyfer, Til Schweiger, Hero Fiennes Tiffin, Henrique Zaga, Babs Olusanmokun gibi eşsiz oyuncular yer alıyor.

Belki de hiç beklemediğiniz bir anda sokakta Henry Cavill ile karşılaşırsınız, kim bilir??

Sizce böyle bir şansımız var mı? Yorumlarda buluşalım!

sarkislahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu