Haber

Pegasus: Deprem bölgesinden kalkan tüm iç hat uçuşları ücretsiz

Pegasus Hava Yolları, depremden etkilenen vatandaşlar için 7-12 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Şanlıurfa çıkışlı tüm iç hat uçuşlarının ücretsiz olacağını duyurdu.

Pegasus Hava Yolları’nın deprem dayanışması kapsamındaki çalışmalarını güncellemek için açıklama yapan şirket, AFAD ve yetkili makamlara bağlı yardım gruplarının ihtiyaç duyulan erzağın bölgeye ulaştırılması ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın tahliyesi için çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu.

Açıklamaya göre, 7-12 Şubat 2023 tarihlerinde Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Kayseri, Malatya ve Şanlıurfa çıkışlı tüm iç hat uçuşları depremden etkilenen vatandaşlar için ücretsiz olacak. web sitesinde ve taşınabilir uygulamada ek uçuşları takip edin ve rezervasyon yapın.

Maraş ve etkilenen iller için seyahat planlarında değişiklik yapan yolculara, 6-21 Şubat 2023 tarihlerinde web veya mobil uygulama üzerinden uçuşlarını değiştirme, durdurma ve iptal etme hakkı verildi. Uçuş tarihleri ​​geçmiş olsa dahi iade işlemleri 31 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek. Depremden etkilenen bölgelere yardım malzemesi ulaştırmak isteyenlerin Kızılay ve yerel yönetimlerle koordinasyon sağlayarak yardım malzemelerini Sabiha Gökçen Havalimanı’na teslim etmesi durumunda , yardım ücretsiz olarak taşınacaktır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu