Haber

TBB Kayseri’yi ‘deprem mağdurları’ için övdü

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesindeki desteği Türkiye Belediyeler Birliği’nin süreli yayını ‘İller & Belediyeler’de geniş yer buldu.

Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem felaketlerinde yaşanan tahribatın etkisini hafifletmesi ve çevredekilerin yaralarını sarması Önder Büyükkılıç yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi’nin takdirini kazandı. depremzedeler, TBB dergisinde yer aldı.

‘TÜRKİYE DEVLETİ VE MİLLETİYLE ZORLUKLARA GÖZ AYIR’

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen iki büyük depremin ardından bölgeye ilk yardım ve destek ulaşan il ve belediyeler olan Kayseri ve Büyükşehir Belediyesi, TBB’nin ‘İller ve İlçeler’ döneminde yaptıklarıyla geniş yer buldu. Belediyeler dergisi. Derginin ‘Türkiye Devleti ve Milletiyle Zorluklara Dayanır’ başlığıyla yayınlanan ve 4 sayfaya ayrılan bölümde, deprem bölgesinde yürütülen hizmetler, katkıları ve dayanakları eksiksiz anlatılıyor.

“BİRLİK VE BERABERLİK TABLOSU BİZİ YENİDEN YÜKSELTTİ”

Başkan Büyükkılıç’ın birlik ve beraberlik mesajı verdiği TBB dergisinde, “Ülkemiz 6 Şubat sabahı büyük bir deprem felaketi yaşadı. Dünyada eşi benzeri görülmemiş şiddetli deprem ve artçı sarsıntıların yarattığı tahribat tüm Türkiye’yi boğarken, depremin ilk anlarından itibaren devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu birlik ve beraberlik tablosu bizleri yeniden ayağa kaldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu