Haber

Sakarya’da 3 bin 114 kişinin toplu sevinci… Yüzde 80 zam yapıldı

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

AKOM’da düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, sendika üyeleri, çalışanları ve basın mensupları katıldı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Büyükşehir Belediyesi SASAY ve SASKİ İşçi A.Ş. çalışanlarının maaşlarına yüzde 80’e varan zam yapıldı.

Toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyen Önder Ekrem Ulu, “Meslektaşlarımızın kurallarını yumuşatmak için temsilcilerimizle bir araya geldik. Hemşehrilerimize hizmet için özverili bir çaba sarf eden ve en iyi artışı hak eden arkadaşlarımızın maaşlarına kuralların izin verdiği en uygun güzelleştirmeyi yaptık.

YÜZDE 80 KİRALIK

Sözleşme detaylarını da paylaşan Önder Aziz, “Daha önceki maaş kalemlerimizde yer almayan aile desteği ile çalışanlarımıza aylık 500 lira destek vereceğiz. Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı gıda yardımı konusunda yüzde 100’ün üzerinde bir yumuşama yaptık. 2022 yılında 36 gün olarak belirlediğimiz ikramiye bedelini 2023 yılında 48 güne, 2024 yılında ise 60 güne yükselttik. Çalışanlarımız; Günlük ücret, yemek, yol ve sosyal haklarına yapılan zamlarla birlikte toplamda yüzde 80’e varan zamlar yaptık. Hayırlı olsun” dedi.

kazimkarabekirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu