Yaşam

Meşher’de Çocuklar İçin Şömine Atölyesi Başlıyor

John Craxton: Işığı Ararken Sergiye ev sahipliği yapan Meşher, çocukları sanatla buluşturmaya devam ediyor. 6 Mayıs Cumartesi günü saat 11:00’de başlayacak olan “Kitabı Kaplayan Sanat: Şömine Atölyesi”ne katılacak 7-12 yaş arası çocuklar, en sevdikleri kitap için şömine tasarlayacaklar.

İstiklal Caddesi’ndeki sanat duraklarının ortasında yer alan Meşher, İngiliz ressam ve tasarımcı John Craxton’ın (1922-2009) hayatını ve eserlerini tanıttığı Türkiye’deki ilk standıyla sanatseverleri buluşturmaya devam ediyor. Sanatçının biyografisinin yazarı ve küratörlüğünü arkadaşı Ian Collins üstleniyor. John Craxton: Işığı Ararken Sergi, Craxton’ın uzun kariyerini kapsayan çeşitli çalışmalarından bir seçki sunuyor. 23 Temmuz 2023 tarihine kadar devam edecek sergi kapsamında düzenlenen atölye çalışmaları ile sosyal ve kültürel gelişimlerinin değerli bir modülü olan sanatı çocuklara sevdirmek; Zekalarını, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlayan “Kitabı Kaplayan Sanat: Şömiz Atölyesi” 6 Mayıs Cumartesi günü saat 11:00’de Meşher’de gerçekleştirilecektir.

John Craxton’ın yaptığı şömine tasarımlarından esinlenerek gerçekleştirilecek atölye çalışmasına katılacak 7-12 yaş arası çocuklar, şöminenin ne olduğunu örneklerle öğrenecek, en sevdikleri kitap için bir şömine tasarlayacak, Craxton’ın hayatını ve eserlerini keşfedecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu