Haber

MASKİ, 10 ilçede içme suyu isale ve isale hatları çalışmalarını tamamladı.

MASKİ Genel Müdürlüğü, son içme suyu iletim ve tanıtım hududu çalışmaları kapsamında 10 ilçede yürüttüğü çalışmaları büyük ölçüde tamamladı. 17 milyon TL yatırım bedeli ile 22 mahallenin yer aldığı projede 45 kilometrelik sınır çiziliyor.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurulduğu günden bu yana il genelindeki mahallelere yeterli su sağlamak için çalışıyor. İçme Suyu Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen son proje kapsamında 22 mahallede çalışma yürütülüyor. 17 milyon TL’ye mal olan proje ile 45 kilometrelik aktarma ve tanıtım sınırı çiziliyor. Hayata geçirilen proje ile mahallelere daha sağlıklı ve kesintisiz su temini sağlanmaktadır.

Şehzadeler Ayvacık, Yunusemre Çamlıca, Kula Sandal, Saruhanlı Gümülceli, Gökçeköy ve merkez Şehitler ile Kurtuluş, Alaşehir Çarıkkaralar, Turgutlu Çampınar, Dalbahçe ve Salihli Kızılavlu mahallelerinde çalışmalar tamamlandı. Akhisar Kapaklı, Saruhanlı Halitpaşa, Selendi Kınık, Yunusemre Örselli, Demirci Yeşildere ve Kılavuzlar mahallelerinde sınır temas aşamasına gelinirken, Akhisar Kayalıoğlu ve Dağdere Mahallesi Sarıdede’ye bağlı, Selendi Tavak ve Salihli Poyrazdamları mahallelerinde de kısa sürede çalışmalar başlayacak. . – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu