Haber

Cumhur İttifakı ortağı Destici: Asgari ücret ve emeklilerden vergi alınmayacak

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında çarpıcı bir teklifte bulundu. Emekliden ve asgari ücretten vergi alınmaması gerektiğine değinen Destici, “Vergi kazanandan, zenginden alınır” dedi.

“BU HAK DEĞİL, HAK DEĞİL”

Vergi sisteminde kapsamlı bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ifade eden Destici, “Bu maliyetlerin yükü tüm vatandaşlarımıza yüklenmemeli. Geliri az olanla geliri yüksek olan aynı ÖTV’yi ödemesin. Akaryakıt vergisi, bu adil ve adil değil.”

“EMEKLİLİK VEYA ASGARİ YEMDEN VERGİ ALINMAMALIDIR”

Destici, açıklamasının devamında, “7 bin 500 lira emekli maaşı veya 11 bin 400 lira asgari ücret alan Türkiye’nin en zengin ve varlıklı kişisiyle benzinliğe gittiğinde Aynı miktarda ÖTV ödeyin” diyen Asgari ücretten vergi alınmamalı ve alınmamalıdır. Dolayısıyla burada bir düzenlemeye ihtiyaç var.”

“HAYAT KISA SÜREDE”

İstanbul’un Esenler ilçesinde yaşanan olaya değinen Destici, “Biz Müslümanız, inanıyoruz. Kısasta da hayat var, bir an önce ‘kısasta da hayat var’, bazı hatalara idam cezası getirilmeli” dedi. yeniden Türk anayasasına dahil edildi.” şeklinde konuştu.

dilovasiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu