Haber

Başkan Altay: “Hatay’a kazandıracağımız Konya Bedesteni’miz tamamlanmak üzere”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi, MÜSİAD Konya Şubesi ve Konya Sanayi Odası işbirliğiyle Hatay Narlıca’ya kazandıracakları 152 dükkandan oluşan Konya Bedesteni’nde son aşamaya gelindiğini söyledi. Önder Altay, “Konya Bedesten deprem bölgesine önemli katkı sağlayacak. Dün depremzedelerimizin yanındaydık, bugün de yanlarındayız. Allah devletimizin yardımcısı olsun” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, MÜSİAD Konya Şubesi ve Konya Sanayi Odası iş birliğiyle Hatay Narlıca’da inşa edilen Konya Bedesten’de son aşamaya gelindi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin 6 Şubat’ta iki büyük depremle yüzyılın felaketine uyandığını hatırlatarak, depremdeki yaraları sarmak için ilk andan itibaren tüm belediye hizmetlerini mağdurlara sunduklarını söyledi. kardeş şehir hatay Önder Altay, Konya belediyelerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve hayırseverlerin Hatay’da ilk günden itibaren arama ve kurtarmaya kadar birçok alanda verdikleri hizmetlerle tüm güçleriyle Hataylının yanında olmaya çalıştıklarını ifade etti. kurtarmadan altyapıya, kanalizasyondan temiz suya, lojistikten elektriğe, gıda ve giyim yardımından barınağa kadar. Bölgede çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Türkiye’nin beğeniyle takip ettiği çalışmalara Hatay’ın Narlıca ilçesine kazandıracakları 152 dükkandan oluşan Konya Bedesteni’ne bir yenisini daha eklemek üzere olduklarını kaydeden Lider Altay, Hatay’ın ticari hayatını canlandırmak amacıyla MÜSİAD Konya Şubemiz ve Konya Sanayi Odası ile birlikte başlattığımız projede artık sona doğru gidiyoruz. yaklaşıyoruz Konya Bedesteni deprem bölgesine önemli katkı sağlayacak. Dün depremzedelerimizin yanındaydık, bugün de yanlarındayız. Allah devletimizi korusun. Konya Bedesteni’nin Hatay’a kazandırılmasında emeği geçen kurumlarımıza ve herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kartepe-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu