Haber

Yeni Malatyaspor deprem nedeniyle ligden çekildi

Trendyol 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, yeni dönem ligden çekilme taleplerinin Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından kabul edildiğini duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde aralarında Malatya’nın da bulunduğu 11 şehrin ağır yaralandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, 2022-2023 döneminin ikinci yarısında TFF’ye yapılan başvurunun hızlı bir şekilde değerlendirildiği ve son dönemde haklarını saklı tutacak şekilde ligden çekildikleri belirtildi. ve bazı oyuncuların kiralık olarak farklı kulüplere gönderilmesi gerekiyordu.

Tesislerin kullanılamaz hale geldiği vurgulanırken, şu yorumlar yapıldı:

“Transfer kurulumuzun kapalı olması ve mevcut oyuncularımızın şehir kaygısı nedeniyle haklarımızı saklı tutmak kaydıyla ligden çekilme talebimiz TFF tarafından kabul edilmiştir. Kulübümüz bir açıklama yapmaya hazır olacaktır. 2024-2025 döneminde de çaba sarf edeceğiz.Bu süre zarfında hem finansal hem de takım olarak güçleneceğiz.Transfer koğuşumuzu açacağız.Büyük Yeni Malatyaspor’umuzu Süper Lig’e ve Avrupa’ya taşıyacağız. Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, TFF Başkanımız Mehmet Büyükekşi ve yönetimine, Malatya Valimiz Hulusi Şahin’e ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyoruz. 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden Ahmet Eyüp Türkaslan başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve metanet diliyoruz. Unutma, bu günleri hep birlikte atlatacağız.”

dereli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu