Haber

Urfa’da Buldan: Bakalım Bozdağ mı, Şenyaşar mı kazanacak?

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın katılımıyla Urfa’nın Hilvan ilçesinde seçim irtibat bürosu açtı. Açılışa Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Eş Genel Başkanı Canan Yüce’nin yanı sıra yüzlerce vatandaş katıldı. İlçe girişinde Buldan ve beraberindekiler, yüzlerce araçlık konvoyla ilçe merkezini gezdi. Kafile, Karacurun Mahallesi’ndeki seçim irtibat bürosunun önünden geçti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, seçim irtibat bürosu önünde toplanan kalabalık, Buldan ve beraberindekileri zurna ve zurnalarla karşıladı. Yeşil Sol Parti Urfa milletvekili adayları Urfalıları selamladı.

‘EMİNE ŞENYASAR MI BEKİR BOZDAĞ MI?’

Açılışta konuşan Buldan, Urfa’nın bu sefer tarih yazacağını belirterek, “Urfa AK Parti’ye ders verecek. Adalet Bakanına ders verecek. Bakalım Adalet Bakanı mı yoksa adaleti arayan Emine Şenyaşar mı kazanacak? Onlara da adaleti öğreteceğiz. AKP’ye demokrasiyi, barışı, özgürlükleri, hak ve hukuku öğreteceğiz. Çünkü 21 yıldır sanki bu ülkeyi onlar yönetmiyormuş gibi ‘Bize oy verin. ‘Bu ülkeye demokrasi getireceğiz’ diyorlar. Onları asla ödüllendirmeyeceğiz. Onların yalanlarına asla kanmayacağız” dedi.

“AK PARTİ’YE İNSANLIK DERSİNİ VERECEĞİZ”

AK Parti’nin seçim çalışmalarına değinen Buldan, “Parmak sallayarak seçim işini yapıyorlar. Hakaret ve tehdit ederek seçim çalışmalarını yürütüyorlar. Çünkü halkın karşısına çıkacak yüzleri yok. Ama nasıl tehdit edeceklerini biliyorlar. Onlara bir kez daha insanlık dersi vereceğiz. Onlara demokrasi dersi vereceğiz. Bunu da Urfa’daki seçim başarımızı yükselterek, onlara ders vererek yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından seçim bürosu açıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu