Haber

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov: Rusya, Türkiye-Suriye normalleşme çabalarını destekleyecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Mısır ile temasları kapsamında görüştüğü Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Lavrov, bir basın mensubunun sorusu üzerine Rusya’nın Türkiye-Suriye ilişkilerini normalleştirme çabalarını desteklediğini ve bu çabayı sürdürmek için girişimler geliştirmeye hazır olduklarını belirtti.

“İki ülke ilişkilerini destekliyoruz”

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Rusya’nın Türkiye-Suriye ilişkilerini normalleştirme çabalarını desteklediklerini ve bu çabayı sürdürmek için girişimler geliştirmeye hazır olduklarını belirtti. Lavrov, genel olarak iki komşu ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesini desteklediklerini vurguladı.

Astana formatının bir modülü olduğunu belirtti.

İran’ın Türkiye-Suriye ilişkilerini normalleştirme çabasına katılmasıyla ilgili olarak Lavrov, Rusya, Türkiye ve İran’ın Astana formatının bir parçası olduğunu vurgulayarak, bu konuda prensipte mutabık kalındığını ve İran’ın da katılmasının mantıklı olacağını belirtti. bu çabalar

Sürecin titizlikle ilerlemesi gerektiğini kaydeden Lavrov, tarihlerin, görüşme formatının, diplomatik ve askeri düzeyin adım adım belirlenmesi gereken konular olduğunun altını çizdi.

eskipazarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu