Haber

İyi Parti Gençlik Kolları Depremzedelerin İhtiyaçları İçin Afet Destek Platformu Kurdu

İYİ Parti Gençlik Kolları, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından depremzedelerin ihtiyaçları için ‘Afet Destek Platformu’ oluşturdu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Gerek arama kurtarma gerekse yardım toplama faaliyetlerinde gece gündüz demeden çalışan tüm gençlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Son durumu www.afetdestek.com adresinden takip edebilirsiniz. İYİ Gençlik.” .

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde Şubat 2023’te meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki İYİ Parti Gençlik Kolları; Gaziantep, Hatay, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye ve Kilis illerini kapsayan depremden etkilenen depremzedeler için; Barınma, gıdaya erişim ve ilaca erişim sorununu koordine etmek için bir web sitesi kurdu. Hem depremzedeler hem de depremzedelere yardım etmek isteyen vatandaşların bu site ve uyum merkezinden yararlanabileceği bildirildi.

Depremden etkilenen şehirler başta olmak üzere Türkiye genelinde kesintili yakıt noktaları, barınaklar, eczaneler, gıda dağıtım yerleri, portatif tuvaletler, toplanma alanları, veteriner ve yardım toplama alanları gibi konumlara bu platform üzerinden ulaşılabilecektir.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de platformdan şu mesajı paylaştı:

“İlk günden bu yana hem arama kurtarma çalışmalarında hem de yardım toplama faaliyetlerinde gece gündüz demeden çalışan tüm gençlerimize gönülden teşekkür ediyorum. İYİ Gençlik tarafından hazırlanan www.afetdestek.com adresinden güncel durumu inceleyebilirsiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu