Ekonomi

Edirne’de Vergi Dairesi’nde Yoğunluk

Edirne’de motorlu taşıtlar ve gelir vergisi ikinci taksit ödemelerinin son günü olması nedeniyle bugün vergi dairelerindeki kasalarda yoğunluk yaşandı. Vatandaş Ali Özdoğan, vergi yükünün ağır olduğunu belirterek, “Emekliyiz artık ne yükleri taşıdık bilmiyorum. Gerçekten iç açıcı değil. Sormaya gerek yok.”

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında borç yapılandırma başvuru süresi 3 Temmuz’da sona erdi. Yasadan yararlanmak isteyen borçlu vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren vergi dairelerine akın etti.

Vergi dairesine gelen vatandaşlardan Ali Özdoğan, motorlu taşıtlar vergisi ödemeye geldiğini belirterek, “500-600 lira veriyordum. 10 civarı geldim numaram 263. Bilmem” Şimdi ne yükleri taşıdık, emekli bir adamız. Gerçekten iç açıcı değil. Sormaya gerek yok” dedi.

Kızının birlikte vergi borcu için vergi dairesine geldiğini kaydeden Yusuf Açış, “Bir saat oldu öğleden sonra çıkacaklar. Saat 1’de sicil dairesinde randevusu var. Gelelim mi?” oraya mı yoksa buraya mı?”

haber-canakci.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu