Haber

Akşener: Bedava başbakanlık istemiyorum

YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, “Birinci parti olan İYİ Parti bu seçimden çıksın. Ben bedava başbakanlık istemiyorum, kimseyle pazarlık yapmadım, etmeyeceğiz. hak et.”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mustafa Dağistanlı ile Samsun’da. Spor Salonu’nda düzenlenen partisinin 3. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Partililere seslenen Akşener, “Millet İttifakı’nın seçimi kazanacağına olan inancımız ve inancından dolayı bu ülkeden gitmeyi erteleyen çocukların hürmetine, sokakta yürürken ‘Ben ne yapacağım? yapmak?’ Umutları yerde, her dakika şiddete maruz kalan ve şiddete uğramaktan endişe duyan, ama ‘İşte seçim geliyor, inşallah kazanırız’ diye bize inanan kadınlar, İstismara uğrayan çocukların hakları, 6 yaşında evlenen, ‘ya evlenseler’ diyen bir Türkiye, o çocuklar adına bu seçimde birinci parti çıksın, ben başbakanlığı bunun için istemiyorum. Bedava, ben kimseyle pazarlık yapmadım, etmeyeceğim. Biz hak edeceğiz, GÜZEL PARTİ birinci taraf olacak” dedi.

‘İHTİYAÇLARA KARŞI’

Ülkenin eski günlerine dönmesi gerektiğini kaydeden Akşener, “Bu ülkede komşunun komşuya ihtiyacı olduğunu, birbirinin tuzu biberi olduğunu bilen geleneğin yeniden tesis edilmesi gerekiyor. Taş atmayan bu ülkenin insanıdır. Birbirimize tekrar sarılmaya ihtiyacımız var.Görüşmezliği bitirmemize gerek yoktu.Kutsal değerlerimiz için birbirimizle kavga etmeyi bırakmaya ihtiyacımız var.Onun için FINE Partisi bu seçimde birinci parti olmak zorunda. .Evet başbakan olacağım.Ben böyle bir şeye böyle derim.Ben başbakan olacağım ama birinci partinin genel başkanı olarak başbakan olacağım dedi.

haberyayladere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu