Haber

AK Parti teşkilatı deprem bölgesinde yardım faaliyetlerini sürdürüyor

Deprem bölgelerine atanan AK Parti yöneticilerinin, depremzedelerin şikayet ve taleplerini dikkate alarak gerekli yardımları yanlış yerlere ulaştırmayı, noktalara arama kurtarma ekiplerini yönlendirmeyi görev edindiği bildirildi. ihtiyaçtan

AK Parti Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından AK Parti Teşkilat Başkanlığı koordinasyonunda, milletvekilleri, genel başkan yardımcıları, MYK ve MKYK üyeleri, gençler ve gençlerle devletin tüm imkanları seferber edildi. depremin hasara yol açtığı 10 ilde şube ve kadın kolları belirlendi. çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, AK Partililerin deprem bölgesine bağlı 68 ilçe, köy ve mahallede faaliyetlerini düzenlediği belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Deprem mağdurlarının şikayet ve taleplerini dikkate alan ve gerekli yardımların doğru yerlere ulaşmasını sağlayan AK Parti yöneticileri, arama kurtarma ekiplerinin ihtiyaç duyulan noktalara yönlendirilmesinde de aktif rol alıyor. AK Parti isimleri Bölgedeki gönüllüleri de örgütleyenler, kendi şehirlerinden gelen yardımların koordinasyonunda da görev alıyor.”

Öte yandan Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından depremin etkili olduğu Adıyaman, Osmaniye, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Hatay, Malatya ve ilçelerine takviye sağlayacak diğer AK Partili belediyeler de, eşleştirildi. AK Parti büyükşehir, il ve ilçe belediyeleri AFAD ile koordineli çalışıyor, arama kurtarma çalışmalarına katılıyor, barınma, giyecek, gıda ve aşevleri ile depremzedelere destek oluyor.

haber-egil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu